Klub Seniora "Pasja"

 • Dzień Kobiet w Pasji

  W dniu 10.03.2015r. odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Kobiet w klubie seniora „Pasja”. Prezes zarządu wzniósł toast za zdrowie Kobiet lampką szampana, następnie przybyli goście zjedli wspólny obiad w rodzinnej atmosferze. Na spotkanie przybyli również zaproszeni goście: Zastępca Prezydenta Tomaszowa Maz. Pani Zofia Szymańska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Jolanta Szustorowska oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 Pani Wacława Bąk. Każda kobieta została obdarowana słodkim prezentem  w postaci czekolady.

 • Walentynki w klubie seniora Pasja

  W dniu 13.02.2015r. odbył się wieczorek taneczny w Klubie Seniora „Pasja”. Na  spotkanie przybyło około 120 członków i sympatyków klubu, którzy w „Walentynkowej” atmosferze i przy słodkim poczęstunku spędzili razem czas oraz bawili się przy muzyce mechanicznej.

 • Podsumowanie rocznej działalności w klubie seniora Pasja oraz podjęcie uchwały o powołaniu Krajowego Stowarzyszenia Seniorów Pasja

  W dniu 10.02.2015r. odbyło się spotkanie sprawozdawczo - wyborcze w Klubie Seniora „Pasja". Przewodniczący klubu Pan Andrzej Kiermas przypomniał wszystkie dotychczas zorganizowane imprezy, wyjazdy, podziękował klubowiczom za zaangażowanie i pracę jaką włożyli w funkcjonowanie klubu. Ogromna pasja, zapał i entuzjazm motywują seniorów do coraz to nowych pomysłów, inicjatyw oraz pobudzają do jeszcze większej aktywności.

 • Wieczór wigilijny 2014 w restauracji Alabastro

  W dniu 19.12.2014r. seniorzy z Klubu Seniora „Pasja” spotkali się w restauracji Alabastro aby wspólnie uczcić wigilię Bożego Narodzenia.
  W świątecznie przygotowanej sali zebrani seniorzy oraz zaproszeni goście, wzięli udział w przepięknych Jasełkach Betlejemskich w wykonaniu koła teatralnego dzieci z Zespołu Szkół nr 4 pod nadzorem nauczycieli. Przy wspólnym śpiewaniu kolęd połamano się opłatkiem i składano sobie życzenia „Wesołych Świąt”.

  Przewodniczący zaprosił wszystkich do stołu wigilijnego, gdzie nie zabrakło tradycyjnych potraw: barszczu, karpia, pierogów, sałatki i smakowitych ciast. Po wieczerzy wszyscy uczestnicy spotkania wspólnie kolędowali.

  Wieczerza wigilijna dla wielu samotnych seniorów to możliwość obcowania z przyjaciółmi, w atmosferze ciepła,  wzajemnej miłości, niosąca chwile zadumy i refleksji. W wieczerzy wzięli udział zaproszeni goście: Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Monika Kubacka, Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Pani Elżbieta Smejda, Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 Pani Wacława Bąk.

 • Bezpłatne badanie słuchu

  W dniu 21 listopada 2014r. od godziny 1100 członkowie Klubu Seniora „Pasja” mogą skorzystać z bezpłatnego badania SŁUCHU w Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Piłsudskiego 34

 • Biesiada senioralna

  Biesiada senioralna
  W dniu 07.11.2014r. O.K. „Tkacz” zorganizował coroczną „Biesiadę Senioralną” dla osób starszych naszego miasta.

 • Obchody Dnia Seniora i II rocznicy powstania Klubu Seniora Pasja – 24.10.2014r.

  W dniu 24.10.2014r. w restauracji „Alabastro” odbyły się uroczyste obchody „Dnia Seniora” oraz II rocznicy istnienia Klubu Seniora „Pasja” działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

 • Pasja – działalność w okresie od 30.05.2014 do 30.09.2014r.

  W dniu 30.05.br. -18 osobowa grupa członków Klubu przebywała w Łodzi na basenie "Fala", po trzy godzinnej kąpieli zwiedzano Ogród botaniczny, zdaniem uczestników wycieczka była bardzo udana. Ponadto w miesiącu maju odbywały się spotkania organizacyjne członków klubu.

 • Spotkanie z terapeutą – psycholog MOPS

  W dn.08.05. odbyło się zebranie ogólne, na które zaproszono Panią Martę Sobolak terapeutę – psycholog MOPS,  która przedstawiła przybyłym członkom klubu charakterystykę zawodu psychologa oraz poinformowała o istniejących w naszym mieście punktach konsultacyjnych. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestnicy umówili się z Panią Psycholog na następne spotkanie.

 • Dzień Inwalidy

  W dniu 02.05.2014 r. na przystani OSiR w  Tomaszowie Mazowieckim odbyło się uroczyste  ognisko  z okazji "Dni Inwalidy" i dnia FLAGI. W wiosennej scenerii Przy ognisku i muzyce w wykonaniu zespołu "Romans" bawiło się 200 członków i sympatyków Klubu Seniora "Pasja". W trakcie ogniska odbyły się pierwsze mistrzostwa Klubu w tenisie stołowym pierwsze miejsce zdobył Pan Jerzy Jordan w tym samym czasie odbyły się również biegi w workach zwyciężyła Pani Grażyna Błaszczyk z partnerką. Wspaniała zabawa trwała do  godzin wieczornych. Uczestnicy obiecali sobie , że ponownie spotkają się w czerwcu .


   

 • Spotkanie Wielkanocne (2014)

  W dniu 11.04.2014r odbyło się spotkanie członków klubu seniora „Pasja”, na które  zaproszeni zostali  Prezydent Miasta Tomaszowa Maz. Pan Rafał Zagozdon oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  Pani Jolanta Szustorowska i Z-ca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Monika Kubacka. Prezes zarządu podziękował Panu Prezydentowi za działania na rzecz mieszkańców miasta oraz złożył wszystkim przybyłym gościom życzenia świąteczne, do życzeń dołączyli również Prezydent Miasta i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Następnie przybyli goście wspólnie zasiedli przy symbolicznym świątecznym stole.

 • Spotkanie z dietetykiem oraz uroczyste obchody Dnia Kobiet 2014

  W dniu 06.03.2014r odbyło się spotkanie członków klubu seniora „Pasja”, na które  zaproszona była dietetyk  Pani Ewa Wendrowska. Pani Wendrowska opowiedziała o swojej pracy oraz zapoznała członków klubu z zasadami zdrowego żywienia. Przekonywała klubowiczów jak ważne jest właściwe żywienie i dieta osób nieaktywnych zawodowo oraz chorych. W godzinach wieczornych w Hotelu Mazowieckim odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet. Prezes zarządu wzniósł toast za zdrowie Kobiet lampką szampana, następnie przybyli goście bawili się przy muzyce elektronicznej.  Na spotkanie zaproszono Pana Mirosława Banasika, który umilał wieczór przybyłym członkom własnym występem i grą.
   

 • Spotkanie członków Klubu Seniora w dniu 30.01.2014r.

  W dniu 30.01.2014r odbyło się spotkanie członków klubu seniora „Pasja”, na które przybyli zaproszeni goście: Z-ca Prezydenta Miasta Pan Waldemar Wendrowski, Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 4 Pani Anna Kędziora oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Jolanta Szustorowska. Pan Prezydent wyraził swoje zadowoleniez działalności i aktywności członków klubu, poinformował wszystkich, że ideą jest integracja seniorów oraz rozszerzanie jej na inne osiedla miasta czyli  nowych klubów seniora. Podczas zebrania zarząd klubu zwrócił się o pomoc w zakresie przekształcenia klubu w stowarzyszenie, celem zyskania osobowości prawnej i możliwości korzystania z różnego rodzaju projektów i dofinansowań dla seniorów. Pan Wendrowski zapoznał klubowiczów z planami dotyczącymi rozwoju miasta na rok 2014r.

 • Spotkanie członków Klubu Seniora w dniu 24.10.2013r.

  W dniu 24.10.2013r odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Seniora „Pasja”. W spotkaniu uczestniczyło wielu członków oraz zaproszony gość psycholog Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W czasie spotkania została przeprowadzona psychoedukacja na temat usług psychologicznych na terenie naszego Miasta.

 • Spotkanie przy ognisku w dniu 12.06.2013r.

  W dniu 12.06.2013r. odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Seniora "Pasja" – pod hasłem sezon grillowo-letni otwarty. Spotkanie odbyło się na przystani OSiR. W spotkaniu uczestniczyło bardzo wielu członków oraz zaproszony gość honorowy Z-ca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Monika Kubacka, jak również uczestnicy Domu Dziennego Pobytu. Podczas imprezy zorganizowane zostały: skromny poczęstunek, ognisko i smażenie kiełbasek oraz potańcówka na wolnym powietrzu przy akompaniamencie zespołu.

 • Ostatnie klubowe wydarzenia kwiecień-maj 2013r.

  Informacje o tym co ciekawego wydarzyło się ostatnio w naszym klubie.

 • Plan Działania Klubu Seniora "Pasja" w 2013r.

  Informacje o planowanych działaniach Klubu Seniora "Pasja"

 • Spotkanie nt. problemy oraz osiągnięcia członków Klubu

  Kolejne spotkanie Klubu Seniora „Pasja” odbyło się w dniu 04.04.2013r., na które to zaproszono gości specjalnych: Pana Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Rafała Zagozdona oraz Panią Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Jolantę Szustorowską. Tematem spotkania były problemy oraz osiągnięcia członków Klubu, które przedstawiono Panu Prezydentowi. Poruszono kwestie sprzętu (nagłaśniającego oraz komputera), podjęto dyskusję dotyczącą statutu klubu (chęci zarejestrowania klubu jako „stowarzyszenia” - sposobności pozyskiwania środków na funkcjonowanie klubu oraz możliwości przyjmowania nowych członków.

 • Spotkanie z alpinistą i maratończykiem panem Hendzelewskim

  W dniu 21.03.2013r. odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Seniora „Pasja”. W spotkaniu uczestniczyło aż 82 członków oraz zaproszony gość honorowy Pan Marek Hendzelewski - emerytowany nauczyciel, alpinista, maratończyk. Pan Hendzelewski podczas spotkania opowiedział przybyłym członkom o swojej pasji do gór, przyrody i andyjskiej wyprawie do Ameryki Południowej - pokaz slajdowy „Wulkany Ekwadoru”.

 • Dzień Kobiet (2013)

  W dniu 07.03.2013r. z okazji Dnia Kobiet odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Seniora „Pasja”. Spotkanie z okazji Dnia Kobiet odbyło się w A&A Music Club. W spotkaniu uczestniczyło aż 120 członków i zaproszonych gości, w tym goście honorowi Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jolanta Szustorowska oraz pani kierownik Elżbieta Smejda. Podczas imprezy zorganizowane zostały pokazy iluzjonistów, skromny poczęstunek i symboliczny prezent dla wszystkich obecnych kobiet. Czas spotkania umilała muzyka na żywo zespołu „Aspiryna”, dzięki czemu członkowie świetnie się bawili.

 • Zainicjowanie Działalności Klubu Seniora w nowym 2013 roku

  Klub Seniora „Pasja” działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim w okresie I-II.2013r. zorganizował 5 spotkań dla swoich członków.

 • Wigilia (2012)

  Uroczysta Wigilia w Klubie Seniora „Pasja” odbyła się w dniu 20.12.2012r. Następnie dzieci z klasy III podstawowej Zespołu Szkół nr. 4 wystawiły przedstawienie Jasełkowe. Kolację wigilijną poprzedziły życzenia świąteczne i noworoczne Pani Moniki Kubackiej z-cy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i  Pana Mirosława Zielińskiego Dyrektora Zespołu Szkół nr. 4. Wspólną kolację Wigilijną przybyłym członkom  klubu uświetnili zaproszeni goście Państwo Adam i Joanna Wiączek (byli członkowie zespołu „Mazowianie”), którzy zaprezentowali swój repertuar kolęd.

 • Bal Andrzejkowy (2012)

  W dniu 30.11.2012r. Klub Seniora „Pasja” działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim zorganizował dla swoich członków Bal Andrzejkowy.

 • Spotkanie członków Klubu Seniora w dniu 8.11.2012r.

  W dniu 08.11.2012r. odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Na spotkanie został zaproszony prawnik, który wygłosił wykład  na temat ''Prawa spadkowego''. Następnie osoby chętne otrzymały bezpłatny karnet na basen przy Zespole Szkół nr. 4 ul. Ostrowskiego 14 na okres XI - XII 2012r i na koncert Krystyny Giżowskiej, który ma odbyć się w sali kina ''Włókniarz'' w dniu 14.11.2012 o godzinie 16:30. Podczas spotkania panowała miła rodzinna atmosfera. Członkowie Klubu w trakcie spotkania ustalili organizację zabawy andrzejkowej i wigilii.

 • Spotkanie inauguracyjne Klubu Seniora

  W dniu 11.10.2012r. odbyło się spotkanie w Klubie Seniora w Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim ul.Ostrowskiego 14 na które przybyli emeryci i renciści a także: Pan Waldemar Wendrowski Zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Dyrekcja MOPS. Było to spotkanie inauguracyjne.