Archiwum 2013

 • Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. "Euforia”

  W dniu 19.XII.2013 r. w sali społeczności chrześcijańskiej „Tomy” przy ulicy Jerozolimskiej 1E odbyło się przedstawienie pt. „Euforia” w wykonaniu Teatru Profilaktyczno - Edukacyjny dla dzieci i młodzieży „Moralitet” z Krakowa, na które zostały zaproszone dzieci wraz z rodzicami klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Po przedstawieniu obdarowane przez Mikołaja symbolicznym słodkim podarunkiem, rodzice mogli skorzystać z poczęstunku (kawa, herbata, ciasteczka) a dzieci jeszcze przez jedna godzinę brały udział w zabawie tanecznej. Podczas spotkania wszyscy chętni mogli zapisać się na wyjazd do Zakościela na Podróż do Betlejem.

 • Spotkanie z Terapeutą pt. "Reaguj zanim Twoje dziecko sięgnie po alkohol, narkotyki"

  W dniu 26.11.2013r odbył się warsztat z terapeutą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod tytułem „Reaguj zanim Twoje dziecko sięgnie po alkohol, narkotyki!

  Warsztat został przeprowadzony w ramach projektu pt.: „Inicjowanie i wsparcie działań dla osób uzależnionych i ich bliskich w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej w ramach działań Klubu Integracji Społecznej”.

  Beneficjenci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod czas warsztatu zapoznali się z problematyką zjawiska uzależnienia od sytuacji psychoaktywnych, które dotyka środowisko młodzieży, metodami zapobiegania problemom alkoholowym oraz zdobyli praktyczną wiedzę z zakresu motywowania młodzieży do zmiany stylu życia.


   

 • Spotkanie członków Klubu Seniora z pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

  W dniu 06.11.2013r w Szkole Podstawowej nr. 1 przy ul. L.W.Maya 11/13 odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora. Pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Ewa Grad przedstawiła zebranym formy pomocy udzielone osobom niepełnosprawnym, natomiast Pani Urszula Laskowska Tomczyk – członek zarządu istniejącego już od pół roku Klubu Seniora „Pasja”, podzieliła się doświadczeniami na temat prowadzenia klubu.

  Na kolejne spotkanie zapraszamy 20.11.2013r. o godzinie 16:00

 • Spotkania z psychologiem w tomaszowskich gimnazjach

  W nowym roku szkolnym 2013/2014 w szkołach ponad podstawowych ruszył cyk warsztatów z psychologiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W gimnazjach nr 4, 6 zostały przeprowadzone spotkania o tematyce „Integracji zespołu klasowego” oraz „Cyberprzemocy”. Spotkania mają na celu psychoedukacje na wyżej wymienione tematy. Cieszą się dużym zainteresowaniem wśród tomaszowskiej młodzieży.

 • Grupa wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie

  Grupa działa od 12 sierpnia 2013r prowadzone są cykliczne spotkania. W każdy poniedziałek w godz. 17:00 do 19:00 są organizowane spotkania grupowe. W każdą środę w godzinach 16:00- 18:00 prowadzone są konsultacje indywidualne z psychologiem. W czasie spotkań poniedziałkowych raz w miesiącu gościmy u nas pracowników socjalnych, którzy udzielaja niezbędnych informacji z zakresu pomocy socjalnej. Uczestnicy grupy wsparcia mogą uzyskać pomoc prawną w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 • Spotkanie członków Klubu Seniora z dietetykiem

  Dnia 09.10.2013r. w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. L.W.Maya odbyło się kolejne spotkanie członków nowo powstałego Klubu Seniora.

  W spotkaniu uczestniczył zaproszony dietetyk, który opowiadał o zasadach zdrowego żywienia, przekazał wiele cennych informacji oraz chętnie odpowiadał na zadawanie pytania.

  Wszystkich chętnych do spędzania wolnego czasu w miłym gronie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się dnia 23.10.2013r. o godz. 16:30 w Szkole Podstawowej nr 1.

   

 • Grupa wsparcia dla osób dotkniętych problemem przemocy domowej

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza osoby dotknięte problemem przemocy domowej na spotkania w ramach grupy wsparcia, które będą odbywać się w każdy poniedziałek w godz. od 17:00-19:00 w Sali parafialnej Kościoła Św.Jadwigi Królowej w Tomaszowie Maz. przy ul.Warszawskiej 75/81.

  Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc prawną, psychologiczną oraz w zakresie pracy socjalnej. Zostaną zapoznane z procedurą Niebieskiej Karty oraz uzyskają informacje na temat możliwości wyjścia z trudnej sytuacji życiowej.

  Grupa wsparcia dla osób dotkniętych przemocą zapewnia kontakt z ludźmi, którzy będą sobie wzajemnie pomagać w trudnych chwilach. Wszystkim uczestnikom gwarantujemy wysoki poziom wsparcia i akceptacji przy zachowaniu pełnej anonimowości.

  Wszelkie informacje na temat spotkań Grupy udzielane są przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ul.Cekanowska 5, p.23 w godz. 8:00–14:00 lub telefonicznie 44 723-34-89 w 29, 666 537 961.

 • Spotkanie z psychologiem nt.: "Dialog rodzinny, rola i znaczenie w kształtowaniu postaw prospołecznych"

  W dniu 28.05.2013r. w ramach Klubu Integracji Społecznej odbyło się spotkanie klientów MOPS z psychologiem nt.: "Dialog rodzinny, rola i znaczenie w kształtowaniu postaw prospołecznych".

  W czasie warsztatu zostały przedstawione definicje komunikacji, rodzaje komunikacji, postawy i rodzaje zachowań rodziców. W czasie szkolenia były podejmowane próby aktywizacji uczestników. Uczestnicy uczyli się rozpoznawania emocji, które towarzyszą nam w życiu rodzinnym.
  Spotkanie prowadzone było w formie wykładu i dyskusji, uczestnicy z zainteresowaniem słuchali i uczestniczyli aktywnie w zajęciach.

 • Spotkanie z psychologiem nt.: "Środowisko społeczne a zachowania aspołeczne młodzieży"

  W dniu 19.04.2013r. w ramach Klubu Integracji Społecznej odbyło się spotkanie klientów MOPS z psychologiem nt.: "Środowisko społeczne a zachowania aspołeczne młodzieży".

  Celem tego spotkania było uświadomienie podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jak środowisko wpływa na niewłaściwe zachowanie młodzieży. Pani psycholog przedstawiała uczestnikom zagrożenia płynące z niewłaściwych postaw rodziców. Celem spotkania było ukazanie pozytywnych wpływów roli dialogu rodzinnego, komunikatu "ja", zastosowania techniki asertywności.
  Spotkanie prowadzone było w formie wykładu i dyskusji, uczestnicy z zainteresowaniem słuchali i uczestniczyli aktywnie w zajęciach.

 • Przedstawienie dla dzieci pt. Historia Królewny Śnieżki

  Dnia 09.04.2013r. w Ośrodku Kultury „TKACZ” odbyło się przedstawienie pt: „I belive in love, czyli historia królewny śnieżki” w wykonaniu grupy Move&Dance, na które zostały zaproszone dzieci klientów MOPS w Tomaszowie Mazowieckim ul. Cekanowska 5 wraz ze swoimi opiekunami. Łącznie ponad 120 osób. Celem przedstawienia było zobrazowanie dzieciom historii „królewny śnieżki” w wykonaniu nowoczesnym oraz pokazanie możliwości spędzania wolnego czasu z dziećmi, a także zachęcenie ich do udziału w zajęciach jakie proponuje O.K.”TKACZ”.
  Rodziny z dziećmi, które wzięły udział w przedstawieniu były bardzo zadowolone. Większość wyraziła chęć uczestnictwa w tego rodzaju formach spędzania wolnego czasu z dziećmi. Przedstawienie było bardzo interesujące i trzymające widzów w napięciu aż do samego zakończenia. Zwieńczeniem występu były gromkie brawa i aplauz całej widowni.

 • Spotkanie z psychologiem nt.: "Prawidłowa komunikacja międzyludzka w rodzinie jako sposób na sukces osobisty i zawodowy”

  W dniu 01.03.2013r. w ramach Klubu Integracji Społecznej odbyło się spotkanie klientów MOPS z psychologiem nt.: „Prawidłowa komunikacja międzyludzka w rodzinie jako sposób na sukces osobisty i zawodowy”.
  Celem tego spotkania było uświadomienie klientom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jak komunikacja wpływa na nasze życie, relacje w rodzinie, znalezienie zatrudnienia. Pani psycholog wskazała słuchaczom na najczęściej popełniane błędy komunikacyjne, przybliżyła sposoby umiejętnego prowadzenia rozmowy z dzieckiem, szefem, partnerem. Podczas spotkania omówiono również pojęcie asertywności, czyli umiejętnego mówienia „nie”.
  Spotkanie prowadzone było w formie wykładu, dyskusji i ćwiczeń, uczestnicy z zainteresowaniem słuchali i uczestniczyli aktywnie w zajęciach.